O antquariu

Antquarium

Antquarium je název sestavený ze dvou slov. Ant (mravenec) a aquarium (akvárium). Česky se tento výrobek označuje jako akvárium pro mravence nebo někdy také mravenčí akvárium. A jak vlastně takové antquarium vypadá? Jedná se o nádobu vyrobenou ve většině případů z odolného průhledného plastu, naplněnou speciálním výživným modrým gelem, který se podobá želatině. Gel tvoří základní životní prostředí a zároveň slouží mravencům jako potrava. Za jeho vývojem stojí americká NASA (Národní úřad pro letectví a kosmonautiku). Gel měl původně sloužit výhradně ke studiu chování mravenců ve stavu beztíže. Postupem času se však tyto plány změnily a z gelu se stal dostupný komerční produkt prodávaný po celém světě.

Obsah balení

Sada na chov mravenců obsahuje samotné antquarium již naplněné gelem. Na horní části nádoby je malý otvor s uzavíratelným víčkem, který slouží k vypuštění mravenců a výměně vzduchu. V některých baleních se nachází také praktická lupa k detailnímu pozorování nebo sada na odchyt mravenců v přírodě. Obsah balení se ale může v různých obchodech a prodejnách lišit. Samotní mravenci se v balení nenachází. Mravence je možné zakoupit v některých specializovaných prodejnách se zvířaty nebo odchytit přímo z přírody.

Mravenci si poté v gelu vytváří své vlastní mraveniště a budují propracovanou strukturu chodeb. Máte tak naprosto jedinečnou možnost poznat zajímavé chování mravenců a zároveň nahlédnout přímo do mraveniště, jehož obsah bývá ve volné přírodě pečlivě skrytý pod hromadou malých větviček a listí.

Koupit antquarium
(Přejít do e-shopu a vyplnit objednávku)